Jump to content

Hej! Zauważyliśmy, że korzystasz z "adblocka".
Chcesz pozbyć się komunikatu? Wystarczy wyłączyć wtyczkę!
Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po forum bez reklam możesz zakupić rangę "Premium".
Więcej informacji!
Existing user? Sign In

Sign In

Or sign in with one of these services

Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Dyskusja] BAHU - 2023

wredna.

Recommended Posts

Do tego czasu ich zasięgi i ogółem pamięć o nich u kogokolwiek spadnie do absolutnego zera (w sumie to już tak się stało), przez co będą musieli budować swoją markę od nowa.

Cóż, życzę powodzenia

Z tego co mi wiadomo to ma to być nowa aplikacja komunikacji a nie hosting serwerów teamspeak3 a po za tym nie interesuje mnie czyjaś marka ale życzę powodzenia. 

TeamSpeak3: XTS3.EU

• Właściciel
1 minutę temu, xAgresywny napisał:

Z tego co mi wiadomo to ma to być nowa aplikacja komunikacji a nie hosting serwerów teamspeak3 a po za tym nie interesuje mnie czyjaś marka ale życzę powodzenia. 

To ogólna dyskusja, w końcu właściciel aplikacji / hostingu się nie zmieni (chyba). 

Wredna -stopka.png

1 minutę temu, wredna. napisał:

To ogólna dyskusja, w końcu właściciel aplikacji / hostingu się nie zmieni (chyba). 

nie nie zmienił się ale nie będzie hostował serwerów teamspeak3 tylko robi z tego co wiem swoją własną aplikację taką jak discord czy tam teamspak3. (

Wrócimy w przyszłości za mniej więcej 3 lata z komunikacją VoIP nowej generacji)

TeamSpeak3: XTS3.EU

Okej, to zacznijmy od tego, że na 100% to się nie pojawi.

Pomyślcie, na jakim modelu miałoby to działać.

Jeśli SaSS (Serwery hostowane na maszynach serwisu tak jak np. robi to discord) to koszta tego byłyby ogromne

(Mówię tu na samym początku o serwerze, najprawdopodobniej musieliby użyć jakiegoś rozwiązania chmurowego, aby mieć większą kontrolę nad zasobami).

Jeśli self-hosted (Czyli serwery hostowane u właściciela danego serwera. Tak jak to robi np. TeamSpeak, lub Mumble)

Byłoby to oczywiście o wiele tańsze rozwiązanie, ponieważ cała odpowiedzialność w zakresie hostowania spada na właściciela serwera.

Ale sam fakt stworzenia aplikacji głosowej pokroju TeamSpeak czy Discord jest bardzo kosztowna, przemyślenie jak działać ma system uprawnień,

zbudowanie strategii marketingowych, przemyślenie sposobu zarabiania (czy licencjonowanie, czy reklamy, czy dodatki z większymi uprawnieniami), a co jedno z praktycznie najważniejszych infrastruktura sieciowa.

Rozmawiałem ostatnio z paroma osobami, aby dopytać się, jakie mogą być koszta stworzenia i wypuszczenia takiej aplikacji na rynek. I są to koszta większe niż 100.000 PLN. Przy czym jest ogromne ryzyko, że inwestycja może być nierentowna. Takie są realia, ludzie nie chcą płacić za komunikatory, zazwyczaj albo korzystają z publicznych serwerów TeamSpeak, albo z Discord, który jest darmowy. 

Wątpię, że Huntera byłoby stać na zatrudnienie paru programistów, do tworzenia tej aplikacji przez kilka lat i płacenie im godnej pensji przez ten czas, gdzie jego główne źródło dochodu (hosting) upadło. Chyba że byłby to projekt Open-Source, gdzie Hunter z grupą osób, która chciałaby mu pomóc i rozwijałaby komunikator. W sumie - to byłoby ciekawe.

Szczerze mówiąc, byłem klientem BAHU przez jakiś czas i szkoda mi, że jego firma tak skończyła. Z jednej strony mam wrażenie, że popadł w depresje, lub jakieś inne problemy psychiczne. (Bez obrazy oczywiście).

Po czym to wnioskuje? Mianowicie wypisuje dość dziwne rzeczy na facebook. Dużo osób uznałoby to za "foliarstwo (Zwolennik teorii spiskowych.)"/ "bycie szurem (Osoba o skrajnie radykalnych poglądach, fanatyk, często zwolennik teorii spiskowych.)" Wiem, że Hunter groził masie osób pozwami, więc nie chce ryzykować (XD), to lepiej zamaże jego dane.

image.png.03f70764f002bf609cf56e8e8a549394.png

Gdy wejdziemy na ten link mamy link do strony jasnastronamocy.info

DWO7T7D.png

Po czym, gdy wejdziemy na stronę ukazują nam się artykuły takie jak.

Loty-w-kosmos-to-fikcja%E2%80%BC-Grafika

Rozumiem, myślenie o jakichkolwiek teoriach spiskowych, ale przekreślić setki lat

nauki, lotów w kosmos jest po prostu przykre.

uczciwi-kopia.jpg

istockphoto-1169517502-612x612-kopia-1.jpg

Nie wiem dlaczego, Hunter, który był tak oczytaną osobą i stroniącą od fake-newsów zaczął

traktować stronę, która udostępnia takie materiały jak wyżej, za rzetelne źródło informacji.

Kolejny film tym razem, że Polską rządzi tak naprawdę Izrael.

image.png.a213169094305279204416232d11753d.png

Następny film, tym razem, że smugi na niebie produkowane przez samolot.

Tak naprawdę są spiskiem wymyślonym przez NWO (doczytajcie sobie co to).

Który ma na celu trucie ludzi

image.png.d6c14d595830e9d1844674504b12d136.png

Takich przykładów znajdziemy jeszcze masę. 

image.png.fc9459d88806ccbd53626414770ff209.png

Tak czy inaczej, wątpię, że to wyjdzie, a nawet jeśli to niestety mam wrażenie, że będzie to Albicla wśród komunikatorów.

IOR2GF4.png

Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu komunikatora.

- Ali

Nie rozumiem po cholerę brać się za anglojęzyczne projekty, skoro prostego zdania poprawnym Angielskim nie potrafią napisać 🥴

𝐼𝓃 𝒸𝒶𝓇𝓃𝒶𝑔𝑒, 𝐼 𝒷𝓁𝑜𝑜𝓂, 𝓁𝒾𝓀𝑒 𝒶 𝒻𝓁𝑜𝓌𝑒𝓇 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝒹𝒶𝓌𝓃 ~ 𝒥𝐻𝐼𝒩