Skocz do zawartości

Hej! Zauważyliśmy, że korzystasz z "adblocka".
Chcesz pozbyć się komunikatu? Wystarczy wyłączyć wtyczkę!
Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po forum bez reklam możesz zakupić rangę "Premium".
Więcej informacji!
Gość askod

[Dyskusja] iOS vs. Android

Którego systemu używasz?  

21 użytkowników zagłosowało

1. 1. Którego systemu używasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość askod

Hej, chciałbym rozpocząć dyskusję na temat systemów iOS oraz Android.

Który z nich wolicie i dlaczego?

Edytowane przez askod
Odnośnik do odpowiedzi
wredna.

iOS, długo korzystałam z androida, ale od kiedy się przerzuciłam na iOS (już z 2-3 lata) to o niebo lepiej.

Lepszy interfejs, lepszy system - przynajmniej jak dla mnie i ogólnie telefon bardziej mi się podoba wizualnie. 

Wredna -stopka.png

Odnośnik do odpowiedzi
Gość askod

Ja osobiście preferuję Androida ze względu na dużo bardziej rozszerzone możliwości personalizacyjne. Po prostu lubię sobie pogrzebać od czasu do czasu w wyglądzie całego mojego systemu, gdyby poprzedni mi się znudził. Niestety w iOSie jest to ograniczone jedynie do zmiany tapety, chyba że zrobi się jailbreak (który też niewiele zmienia).

Z iOSa również miałem przyjemność korzystać. Bardzo go szanuję za ogólną prostotę, świetną optymalizację, oraz bajeczną synchronizację z innymi urządzeniami Apple, brakuje mi jednak wcześniej wspomnianych przy Androidzie większych możliwości personalizacyjnych.

Odnośnik do odpowiedzi
wredna.

^ a co z faktem, że android po pewnym czasie zwalnia i wręcz zmusza do zakupu nowej wersji? I co z baterią, która szybko się psuje (oczywiście kwesta użytku i zadbania), no i co najważniejsze związane problemy z baterią i samoistne wyłączanie się telefonu, a po włączeniu połowa baterii mniej? 🤔

• Haha! 1

Wredna -stopka.png

Odnośnik do odpowiedzi
Gość werden.
4 godziny temu, dramaqueen. napisał:

^ a co z faktem, że android po pewnym czasie zwalnia i wręcz zmusza do zakupu nowej wersji? I co z baterią, która szybko się psuje (oczywiście kwesta użytku i zadbania), no i co najważniejsze związane problemy z baterią i samoistne wyłączanie się telefonu, a po włączeniu połowa baterii mniej? 🤔

Nie wszystkie androidy zwalniają(w końcu to Apple zwalniało iPhone ze starymi bateriami ¯\_(ツ)_/¯). Kwestia dobrej nakładki systemowej (#xiaomilepsze Kappa ), dobrze zoptymalizowany system potrawi na dobrej baterii wystarczy na pewno więcej niż dzień użytkowania. O samoistnie wyłączające się telefonu jeszcze nie słyszałem 🤔

Edytowane przez werden.
Odnośnik do odpowiedzi
Mentis

I Android nie jest zły i iOS

Zły to jest Windows Phone.

Edytowane przez Mentis
  • Haha! 1

"W internecie nie ma ludzi starszych i młodszych, w internecie są ludzie głupsi i mądrzejsi"

Odnośnik do odpowiedzi
Gość askod
8 godzin temu, dramaqueen. napisał:

Akurat argument o zwalnianiu Androida po czasie jest już przeterminowany. Android aktualnie jest na tyle zoptymalizowany, że takie problemy nie występują... No chyba że już sam producent telefonu coś spartaczy.

Bateria to już nie jest kwestia Androida, a producenta telefonu. Są kwiatki które robią to bardzo źle (dam przykład siebie i mojego Xiaomi Mi5 z baterią, którą trzeba ładować 3 razy dziennie XD), ale są to raczej sporadyczne sytuacje, mówiąc o najnowszych urządzeniach. Psują się tu tak samo szybko, a może i nawet wolniej niż te u Apple. Nie zapominajmy z resztą o sytuacji, którą wspomniał werden, gdy to Apple spowalniało urządzenia bez wiedzy użytkowników, gdy bateria traciła na kondycji.

Trzeci problem również jest skrajną rzadkością w dzisiejszych czasach.

Edytowane przez askod
Odnośnik do odpowiedzi
Gość werden.
2 godziny temu, wright. napisał:

LineageOS - lekki, oparty na androidzie, open-source

Resurrection Remix Kappa 

Odnośnik do odpowiedzi
Gość askod
3 godziny temu, wright. napisał:

LineageOS - lekki, oparty na androidzie, open-source

1 godzinę temu, werden. napisał:

Resurrection Remix Kappa 

AospExtended>>>
Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
wredna.
8 godzin temu, askod napisał:

Akurat argument o zwalnianiu Androida po czasie jest już przeterminowany. Android aktualnie jest na tyle zoptymalizowany, że takie problemy nie występują... No chyba że już sam producent telefonu coś spartaczy.

Bateria to już nie jest kwestia Androida, a producenta telefonu. Są kwiatki które robią to bardzo źle (dam przykład siebie i mojego Xiaomi Mi5 z baterią, którą trzeba ładować 3 razy dziennie XD), ale są to raczej sporadyczne sytuacje, mówiąc o najnowszych urządzeniach. Psują się tu tak samo szybko, a może i nawet wolniej niż te u Apple. Nie zapominajmy z resztą o sytuacji, którą wspomniał werden, gdy to Apple spowalniało urządzenia bez wiedzy użytkowników, gdy bateria traciła na kondycji.

Trzeci problem również jest skrajną rzadkością w dzisiejszych czasach.

Napisałam to z doświadczenia i ostatniego telefonu, który miałam 2-3 lata. ^^ 

Jak zostało to poprawione to fajnie.

Wredna -stopka.png

Odnośnik do odpowiedzi
Gość askod
Teraz, dramaqueen. napisał:

Napisałam to z doświadczenia i ostatniego telefonu, który miałam 2-3 lata. ^^ 

Jak zostało to poprawione to fajnie.

A jeżeli można wiedzieć, jaki ostatnio miałaś telefon z Androidem?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość askod
Teraz, dramaqueen. napisał:

Jakiegoś Samsunga, ale nie pamiętaj już nazwy. 😕

Hmm, jeżeli był to jakiś z serii J albo jeszcze starszy model, to w sumie się nie dziwię. Samsungi niegdyś faktycznie były dość problematyczne.
Jednak jak wiem z relacji znajomych używających nowszych modeli, to są one zdecydowanie poprawione (choć względem konkurencji na rynku w postaci np. Xiaomi dość nieopłacalne) 😛

Odnośnik do odpowiedzi
Mentis

8. Jeśli temat będzie nie aktywny od 7 dni zostanie on zamknięty.

"W internecie nie ma ludzi starszych i młodszych, w internecie są ludzie głupsi i mądrzejsi"

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie