Skocz do zawartości

Hej! Zauważyliśmy, że korzystasz z "adblocka".
Chcesz pozbyć się komunikatu? Wystarczy wyłączyć wtyczkę!
Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po forum bez reklam możesz zakupić rangę "Premium".
Więcej informacji!
Mentis

[Dyskusja] Google Chrome czy Opera?

Rekomendowane odpowiedzi

Mentis

dasdsa.png

Tworzę temat do dyskusji, ponieważ chciałbym poznać wasze opinie na temat tych dwóch przeglądarek.

Napisz która jest lepsza Google Chrome czy Opera, oczywiście daj parę powodów.

"W internecie nie ma ludzi starszych i młodszych, w internecie są ludzie głupsi i mądrzejsi"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość askod

Dla mnie Opera, ma dużo przydatnych funkcji, np. wbudowany przelicznik walut, VPN czy AdBlocka. Poza tym subiektywnie uważam, że jest ładniejsza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wright.
3 minuty temu, askod napisał:

Dla mnie Opera, ma dużo przydatnych funkcji, np. wbudowany przelicznik walut, VPN czy AdBlocka. Poza tym subiektywnie uważam, że jest ładniejsza

+1

Telegram/messenger na pasku po lewej również bardzo na plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MLK.

Opera dlaczego?

• Ładniejszy interfejs (moim zdaniem).
  • Przydatny pasek programów (Messenger, Telegram, WhatsApp).
  • Możliwość podpięcia swojego "Flow" na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
notapro

Opera i chrome to jedno i to samo... Dzisiejsza opera działa na chromium czyli opensource'owym chromie. Jedyne różnice pomiędzy tymi przeglądarkami (opera i chrome) to to że opera ma własny "sklep" z aplikacjami i posiada preinstalowane dodatki (vpn, adblock i inny syf m.in "flow") oraz zmieniony interface i ten pasek po boku (nawet spoko ale i tak syf ;p) 😛 Osobiście preferuję chroma (ze względu na brak preinstalowanego syfu w postaci tego paska i tych innych duperel) ale gdybym wybierał pomiędzy chrome, opera a mozilla to brałbym mozille 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysztofeqq
3 godziny temu, Mentis napisał:

dasdsa.png

Tworzę temat do dyskusji, ponieważ chciałbym poznać wasze opinie na temat tych dwóch przeglądarek.

Napisz która jest lepsza Google Chrome czy Opera, oczywiście daj parę powodów.

Polecam Brave Browser, blokuje skrypty śledzące oraz jest szybszy od Chrome, pomimo iż jest zbudowany na silniku Chromium :? 

Lub Opera GX 
https://www.opera.com/pl/gx ładny interface, możliwość zarządzania zasobami zjadanymi przez operę.

Edytowane przez Krzysztofeqq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Demon.

Opera bo jest zoptymalizowana i ma darmowego VPN XDD

weee.png.d96f42b25619274dd48324940f577443.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
notapro
4 minuty temu, Demon. napisał:

ten "vpn" to bardziej proxy niż vpn...  Darmowy VPN to masz windscribe 😉

Edytowane przez notapro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mentis
6 minut temu, Demon. napisał:

Tak ale jaki to będzie mieć wpływ na inne programy/gry

"W internecie nie ma ludzi starszych i młodszych, w internecie są ludzie głupsi i mądrzejsi"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
notapro
8 minut temu, Mentis napisał:

Okej mam jeszcze jedno pytanie, dużo z was polecało opere. Ma bardzo dużo funkcji i czy przez nie gdy przeglądarka będzie działać w tle komputer będzie wolniej działał? Przez ten różny "syf" jak to @notapro pisał.

syf bo to totalnie nie potrzebne według mnie + to dodatkowe zużycie ramu xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
notapro
1 minutę temu, Mentis napisał:

Tak ale jaki to będzie mieć wpływ na inne programy/gry

vpn z opery nie ale windscribe to pełnoprawny vpn 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Demon.
9 minut temu, notapro napisał:

Zależy dla kogo niepotrzebne, ja korzystam z Messengera na  bocznym pasku jest to wygodniejsze niż cykać w zakładach.

weee.png.d96f42b25619274dd48324940f577443.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość askod
22 minuty temu, Mentis napisał:

Okej mam jeszcze jedno pytanie, dużo z was polecało opere. Ma bardzo dużo funkcji i czy przez nie gdy przeglądarka będzie działać w tle komputer będzie wolniej działał? Przez ten różny "syf" jak to @notapro pisał.

@wright. @askod @MLK. @BloszeK

Osobiście nie odczuwam różnicy w płynności komputera przy używaniu Opery mimo wszystkich dodatków. RAMu zużywa na podobnym poziomie co Chrome, a może i nawet mniej.

W Opera GX jest dodatkowo opcja umożliwiająca ograniczenie używanego RAMu czy procesora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wright.
21 minut temu, notapro napisał:

Osobiście nie uważam tego za niepotrzebne.

Mam na pasku telegrama oraz messengera i zawsze mam obydwa komunikatory "pod ręka" - bardzo się to przydaje.

W moim przypadku opera działa szybciej od google chrome i zużywa mniej o 100-200mb pamięci ram od google chrome.

Jedyne w operze jest denerwujacy przycisk "ALT" - otwiera on menu opery i nie da się tego zmienić/wyłączyć. (Mam aktywacje mówienia w ts3 ustawiona na ALT i czasem denerwowało, lecz już się przyzwyczaiłem po prawie roku używania opery)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Devanger

Moim zdaniem Opera GX, ponieważ ma funkcję "GX Control", a także to co wyżej koledzy pisali.

221654701_OperaZdjcie_2019-07-23_193423_www.opera_com.png.11bd80a6b7f878fa4ee7413c5c3f2a3c.png

Prezentacja Opera GX

Polecam!

Edytowane przez Devanger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elowalewiadro

opera, bo kruszwil jej używa i dlatego jest prestiżowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
notapro
23 minuty temu, wright. napisał:

Osobiście nie uważam tego za niepotrzebne.

Mam na pasku telegrama oraz messengera i zawsze mam obydwa komunikatory "pod ręka" - bardzo się to przydaje.

W moim przypadku opera działa szybciej od google chrome i zużywa mniej o 100-200mb pamięci ram od google chrome.

Jedyne w operze jest denerwujacy przycisk "ALT" - otwiera on menu opery i nie da się tego zmienić/wyłączyć. (Mam aktywacje mówienia w ts3 ustawiona na ALT i czasem denerwowało, lecz już się przyzwyczaiłem po prawie roku używania opery)

każda przeglądarka to ma (pasek menu po przyciśnięciu "alt"). co do paska to w mozili możesz osiągnąć podobny efekt przez https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/fb-messenger-as-a-sidebar/reviews/ (ctrl+shift+f jakby ktoś spróbował i nie wiedzial jak otworzyć xD) [edit ~ już nie działa xD] + masz containery (przydatne jak masz kilka kont i nie chcesz się ciągle wylogowywać i logować). Co do opery gx to nawet spoko ale tylko w niektórych scenariuszach np. gdy masz słaby komputer z mała liością ramu lub gdy siedzisz w after effects (albo innym ramożernym programie) i nie masz wolnego ramu. Nie brałbym jej za daily ale każdy ma inny gust i wymagania.

Edytowane przez notapro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość askod

Tak w sumie to polecam przetestować obie przeglądarki i sprawdzić. która Ci bardziej odpowiada. Jestem zdania, że wybór czegokolwiek: przeglądarki, telefonu czy czegokolwiek innego powinien być subiektywny, gdyż to Ty masz być z tego zadowolony, a nie ktoś inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mentis

Jak dla mnie ta "przeglądarka gamingowa" jest nie potrzebna i wszystkim po 2 tygodniach się znudzi. Co ona ma przydatnego? Pewnie sterowanie WASD skoro taka "gamingowa"

Co do samej Opery jest spoczko ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość askod
37 minut temu, Mentis napisał:

Jak dla mnie ta "przeglądarka gamingowa" jest nie potrzebna i wszystkim po 2 tygodniach się znudzi. Co ona ma przydatnego? Pewnie sterowanie WASD skoro taka "gamingowa"

Co do samej Opery jest spoczko ^^

Moim zdaniem bardzo fajnie wygląda + ma to ograniczenie zasobów, bo generalnie "ficzery gejmingowe" faktycznie są dość useless w niej. Poza tymi dwoma aspektami nie za wiele się różni od zwykłej Opery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mentis
10 godzin temu, askod napisał:

Moim zdaniem bardzo fajnie wygląda + ma to ograniczenie zasobów, bo generalnie "ficzery gejmingowe" faktycznie są dość useless w niej. Poza tymi dwoma aspektami nie za wiele się różni od zwykłej Opery

Tak, jakby nie mogli wsadzić to do zwykłej opery tylko musieli osobną zrobić xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie