Skocz do zawartości

Hej! Zauważyliśmy, że korzystasz z "adblocka".
Chcesz pozbyć się komunikatu? Wystarczy wyłączyć wtyczkę!
Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po forum bez reklam możesz zakupić rangę "Premium".
Więcej informacji!
blind0

Brak permisji u Channel Admina

Rekomendowane odpowiedzi

blind0

Witam.

Mam 2 znajomych i chcialbym dac im admina, z tym ze chcialbym aby dzialal tylko na jednym kanale. Ustawilem na znajomym channel admin (brzmi jakby to bylo to czego potrzebuje) i faktycznie jak wchodzi na ten kanal to dostaje taka ikone "c". Niestety nie ma zadnych praw. Nie moze tworzyc subkanalow, ustawic sobie hasla, zmienic nazwy kanalu itp. Wlasciwie to ma takie same prawa jak zwykly user. Czy to w ogole mozliwe czy tak nie dziala channel admin? Mam dwoch takich znajomych i chcialbym aby nie mogli sobie "mieszac" nawzajem na kanalach.

Wiem jak dzialaja prawa i jak tworzyc grupy z roznymi prawami. Niestety wszystko to ma zasieg globalny, a ja chcialbym aby to dotyczylo pojedynczego kanalu. Bylbym wdzieczny gdyby ktos przyblizyl mi troche temat, ewentualnie link. Wszystko co do tej pory czytalem lub ogladalem dotyczy wlasnie praw globalnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wredna.

No to rozumiesz rangę kanałową "Channel Admin" i na niej zaznaczasz poszczególne permisje.

Potem nadajesz na odpowiednim kanale, odpowiedniej osobie i owy użytkownik może zmieniać tylko ten kanał i jego podkanały, na którym ma rangę.

Co do permisji, które możesz nadać to tutaj masz mniej więcej opisane najważniejsze:

Zmiana opisu -> b_channel_modify_description

Zmiana nazwy -> b_channel_modify_name 

Zmiana topicu -> b_channel_modify_topic

Zmiana hasła -> b_channel_modify_password

Zmiana wymaganej ilości na kanale -> b_channel_modify_maxclients oraz b_channel_modify_maxfamilyclients

Zmiana wymaganej mocy mówienia -> b_channel_modify_needed_talk_power

Zmiana jakości rozmów -> b_channel_modify_codec & b_channel_modify_codec_quality

Moc edytowania kanału -> i_channel_modify_power najlepiej na wartość: 100

Nadawanie głosu -> b_client_set_flag_talker

A jakbyś potrzebował czegoś więcej:

Wredna -stopka.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blind0

Czyli jesli zedytuje obecna range "channel admin" (ktora zakladam nie ma permisji) i nadam ja jednemu znajomemu na jednym kanale, a drugiemu na drugim to obaj beda mieli rowne prawa na 2 roznych kanalach?

Edytowane przez blind0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wredna.
3 minuty temu, blind0 napisał:

Czyli jesli zedytuje obecna range "channel admin" (ktora zakladam nie ma permisji) i nadam ja jednemu znajomemu na jednym kanale, a drugiemu na drugim to obaj beda mieli rowne prawa na 2 roznych kanalach?

Tak. Nawet, jeśli permisje będą się podświetlać, że jeden może edytować drugiemu to po wciśnięciu "ok" wystąpi błąd, który to uniemożliwi.

Pamiętaj, że nie mogą mieć żadnych praw na rangach serwerowych bo wtedy będą mogli edytować dwa różne kanały. :) 

W razie problemów lub pytań śmiało pisz.

Wredna -stopka.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blind0

Dzieki wielkie, dziala!

Drecza mnie jeszcze takie sprawy:

Czy musze ustawiac i_channel_modify_power ? Obecnie nie mam tam zadnej wartosci (szare pole wartosci) dla rangi channel admin. Czym jest ta moc edytowania dokladnie?

Jesli chodzi o rangi serverowe to osoby te nie moga miec kompletnie zadnych praw? Czy tylko chodzi o prawa globalne np edytowanie nazwy, hasla i inne ktore podales?

Inaczej piszac czy jakas ranga serverowa moze dac prawo do zmiany czegos na innym kanale pomimo, ze nie ma takiego prawa globalnie?

Osoby te naleza do grup serverowych ale te grupy nie maja wlasciwie zadnych powazniejszych praw. Pelnia bardziej role informacyjna. Jedna z grup daje prawo dostepu do jednego kanalu. Czy to moze byc problem?

Zostalo mi jeszcze ustawic aby osoba ta mogla przerzucac w obrebie tego kanalu inne osoby na subkanaly i ewentualnie kick z kanalu/subkanalu.

Tu tez mam pytanie. Czy jezeli osoba zostanie wyrzucona z kanalu lub subkanalu to trafi na domyslny kanal, na ktory trafia po polaczeniu na ts'a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wredna.
27 minut temu, blind0 napisał:

Dzieki wielkie, dziala!

Drecza mnie jeszcze takie sprawy:

Czy musze ustawiac i_channel_modify_power ? Obecnie nie mam tam zadnej wartosci (szare pole wartosci) dla rangi channel admin. Czym jest ta moc edytowania dokladnie?

Jesli chodzi o rangi serverowe to osoby te nie moga miec kompletnie zadnych praw? Czy tylko chodzi o prawa globalne np edytowanie nazwy, hasla i inne ktore podales?

Inaczej piszac czy jakas ranga serverowa moze dac prawo do zmiany czegos na innym kanale pomimo, ze nie ma takiego prawa globalnie?

Osoby te naleza do grup serverowych ale te grupy nie maja wlasciwie zadnych powazniejszych praw. Pelnia bardziej role informacyjna. Jedna z grup daje prawo dostepu do jednego kanalu. Czy to moze byc problem?

Zostalo mi jeszcze ustawic aby osoba ta mogla przerzucac w obrebie tego kanalu inne osoby na subkanaly i ewentualnie kick z kanalu/subkanalu.

Tu tez mam pytanie. Czy jezeli osoba zostanie wyrzucona z kanalu lub subkanalu to trafi na domyslny kanal, na ktory trafia po polaczeniu na ts'a?

Po kolei. 

1) Nie musisz ustawiać ale to w sumie nic nie zmienia no chyba, że kanale w 'permissions' masz ustawioną większą wartość no to wtedy najlepiej żebyś jednak ustawił tą permisje bo ona i tak Ci nie zaszkodzi. 

2) Mają mieć prawa do widoczności kanałów, przechodzenia po kanałach prywatnych, pisania do ludzi oraz poke'owania, jeśli to jest po prostu użytkownik, który nie ma mieć żadnych uprawnień. Nie rozumiem kwestii, że jedna z grup daje prawo dostępu do jednego kanału? Najlepiej żeby rangi serwerowe te dla zwykłych użytkowników miały zaznaczoną tylko możliwość chodzenia po otwartych kanałach żeby nikt, nikomu nie przeszkadzał. 

Ranga standardowa powinna mieć tylko takie permisje:

Pisanie do drugiej osoby: i_client_private_textmessage_power najlepiej na wartość '50'

Pisanie na kanale: b_client_channel_textmessage_send

Pozostawianie wiadomości osobie offline: b_client_offline_textmessage_send

Chodzenie po kanałach otwartych:

b_channel_join_permanent

b_channel_join_semi_permanent

b_channel_join_temporary

Widoczność osób na kanale: i_client_max_channel_subscriptions najlepiej na wartość "-1" + i_channel_subscribe_power na wartość "50"

Jeśli nie nałożyłeś żadnych praw co wypisałam w poprzednim poście na rangi serwerowe to nikt nie ruszy kanału bez rangi kanałowej.

3) Permisje dla wyrzucania oraz przerzucanie ludzi:

Ustaw na Channel Adminie:

Wyrzucenie z kanału: i_client_kick_from_channel_power najlepiej na wartość: 45

Brak możliwości wywalenia Channel Admina przez Channel Admina: i_client_needed_kick_from_channel_power najlepiej na wartość: 46

Przerzucenie z kanału: i_client_move_power najlepiej na wartość: 45

Brak możliwości przerzucenia Channel Admina przez Channel Admina: i_client_needed_move_power najlepiej na wartość: 46

4) Jeśli osoba zostanie wyrzucona trafi na poczekalnie. 

5) Podałaś * jestem dziewczyną. :P 

Wredna -stopka.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blind0

Ok udalo sie all ustawic. Zrobilem tak jak pisalas. Poza jednym, i_channel_modify_power nie moge dac wartosci 100 bo wyskakuje mi informacja, ze "insufficient permission modify power". Jako glowny admin wydaje mi sie, ze domyslnie mam 75 power dla modify i pewnie to takie zabezpieczenie, zebym sam sie nie "odcial".

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy znajomy, ktoremu przypisze range channel admin musi za kazdym razem kiedy sie polaczy wpisywac haslo do swojego kanalu i subkanalow? To samo z przerzucaniem w obrebie tego kanalu. Jest to troche uciazliwe bo za kazdym razem aby w pelni kontrolowac channel musi jednorazowo wpisac haslo do kanalu i wszystkich podkanalow. Wszystko dziala ok do czasu nastepnego polaczenia z serverem. Mozna to jakos obejsc przynajmniej dla wlasciciela kanalu czyli grupy channel admin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trele

Ustaw ignorowanie hasła grupie Channel admin lub niech kolega włączy zapisywanie haseł w kliencie poradnik dot. zapisywania hasła do kanałów: Zapisywanie haseł do kanałów teamspeak

Do zwiększenia niektórych uprawnień potrzebujesz grupy tzw. Super admina (Admin Server Query). Jeżeli masz serwer kupiony na sloty nie będziesz miał dostępu do tej grupy ;/ 

173f25be3f011fba179255f65211574a.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blind0

Rozumiem, ze to ignorowanie hasel dziala tylko na kanale, ktorego wlascicielem jest ta osoba? Nie do konca jednak rozumiem jak to dziala. Zakladajac, ze znajomy laczy sie i trafia do "poczekalni", ktora jest domyslnym kanalem. Tam nie ma jeszcze nadanej grupy "channel admin". Ta dodawana jest po tym jak wejdzie na swoj kanal. Czyli musi jednorazowo wpisac haslo tak? A grupa, ktora zostanie przypisana po dolaczeniu do kanalu da mu mozliwosc omijania hasel do podkanalow na tym kanale?

Mysle, ze mam Admin Server Query poniewaz to ja stawialem tego ts'a na moim dedyku. Wydaje mi sie, ze wartosc jaka chcialem ustawic (100) jest wyzsza niz ta, ktora mam (domyslnie 75?) ustawiona obecnie na sobie. Jezeli to nie jest w sumie konieczne to nie bede zmienial tego.

Dzieki raz jeszcze bardzo mi pomogliscie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wredna.
47 minut temu, blind0 napisał:

Rozumiem, ze to ignorowanie hasel dziala tylko na kanale, ktorego wlascicielem jest ta osoba? Nie do konca jednak rozumiem jak to dziala. Zakladajac, ze znajomy laczy sie i trafia do "poczekalni", ktora jest domyslnym kanalem. Tam nie ma jeszcze nadanej grupy "channel admin". Ta dodawana jest po tym jak wejdzie na swoj kanal. Czyli musi jednorazowo wpisac haslo tak? A grupa, ktora zostanie przypisana po dolaczeniu do kanalu da mu mozliwosc omijania hasel do podkanalow na tym kanale?

Mysle, ze mam Admin Server Query poniewaz to ja stawialem tego ts'a na moim dedyku. Wydaje mi sie, ze wartosc jaka chcialem ustawic (100) jest wyzsza niz ta, ktora mam (domyslnie 75?) ustawiona obecnie na sobie. Jezeli to nie jest w sumie konieczne to nie bede zmienial tego.

Dzieki raz jeszcze bardzo mi pomogliscie.

Nie musisz zmieniać na '100', nie jest Ci to potrzebne.

Tak, jeśli osoba ma Channel Admina na kanale to z poczekalni wejdzie na niego bez hasła. :)

Nikt nie musi mieć rangi na wszystkich kanałach by z jakimś się łączyć. 

Osoba z rangą kanałową będzie tylko mogła wejść na kanał gdzie ową rangę posiada, na resztę nie ma takiej możliwości. 

Wredna -stopka.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blind0

Super. Dzieki za pomoc, sporo sie dowiedzialem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie