Skocz do zawartości

Hej! Zauważyliśmy, że korzystasz z "adblocka".
Chcesz pozbyć się komunikatu? Wystarczy wyłączyć wtyczkę!
Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po forum bez reklam możesz zakupić rangę "Premium".
Więcej informacji!
`Kuba

Z permisją kanałową.

Rekomendowane odpowiedzi

`Kuba

Hejka,

Od paru dni męczę się z jednym problemem na serwerze. Są to permisje kanałowe, czyli Subscribe, Join.

Ranga SSA ma takie permisje:

w1KqnrU.png.7bbfdc9dc6cf7590bbe704a598f54d63.png

Ale przy ustawieniu permisji kanałowych wyskakuje błąd: 

insufficient client permissions (failed on i_channel_needed_permission_modify_power)

Co mam zrobić, aby ranga mogła ustawić te permisje kanałowe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GryTrean

Zobacz jaki needed modify power ma kanał i upewnij się, czy ranga ma wyższy

cześć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dave

image.png.b74b4928a298e80b27050f85c1780aa2.png

Na wyżej zamieszczonym obrazku na niebiesko masz zaznaczoną permisje kanałową, której wskaźnik pokazuje jaka jest minimalna wymagana wartość dla Mocy modyfikacji kanałów

Kolejnym problemem jaki możesz napotkać to wyższość rang kanałowych nad rangami serwerowymi, tzn. upewnij się że ranga kanałowa nie posiada przypisanej wartości dla  i_channel_permission_modify_power 

Jest to dość częsty problem i łatwo się w tym pogubić, ale powinieneś sobie dać radę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
`Kuba
1 godzinę temu, Dave napisał:

image.png.b74b4928a298e80b27050f85c1780aa2.png

Na wyżej zamieszczonym obrazku na niebiesko masz zaznaczoną permisje kanałową, której wskaźnik pokazuje jaka jest minimalna wymagana wartość dla Mocy modyfikacji kanałów

Kolejnym problemem jaki możesz napotkać to wyższość rang kanałowych nad rangami serwerowymi, tzn. upewnij się że ranga kanałowa nie posiada przypisanej wartości dla  i_channel_permission_modify_power 

Jest to dość częsty problem i łatwo się w tym pogubić, ale powinieneś sobie dać radę :)

Czytaj prywatną wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dave

Forum jest od udzielania pomocy. Jeśli nie jesteś w stanie przedstawić nam dokładnej konfiguracji permission jaką masz, to już nie nasz problem.

PS. Zapomniałem wcześniej dodać iż możesz w bardzo łatwy sposób sprawdzić uprawnienia danego użytkownika (np. tego SSA). Wystarczy że klikniesz na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie kolejno wybierzesz "Pozwolenia" -> "Przeglądaj pozwolenia". Oto przykładowy wynik

image.thumb.png.383195c529f6d1d9cc1255d5c9f6a392.png

Jak widać jako ostatnia z rozwijanych opcji jest opcja "Wszystkie", gdzie widać podsumowanie pozwoleń klienta. Jest to podstawowe narzędzie do szukania konfliktów pomiędzy rangami. Dodatkowo możemy filtrować odpowiednio wyniki jakie są w tym okienku wyświetlane. Postaram się za symulować sytuację z konfliktem rang, ale niestety moje są tak fajnie skonstruowane że szkoda mi psuć w celu zaprezentowania wszystkiego na zdjęciach :P

Tak więc zerknijmy sobie tutaj:

image.thumb.png.6a7d5b22be67ada614066399093f1e00.png

Jak widać Wymagane moce przenoszenia klienta finalnie mam ustawione na 10. Dlaczego?

No już tłumaczę.

System uprawnień jest tak magicznie podzielony na kilka pokręconych sekcji: Uprawnienia Klienta, uprawnienia kanału, uprawnienia serwera

Domyślnie w takiej dokładnie kolejności są sprawdzane uprawnienia (najważniejsze to uprawnienia klienta).

Tak więc pozwól, że nie będę pisał tu wylewnej odpowiedzi. Spróbuj przeanalizować w ten sposób swoje uprawnienia, a jeśli naprawdę to już nie pomoże to zerknę w wolnym czasie na twoje uprawnienia. Z racji tego iż pracuje w nocy, gdzie nie zastanę cię zapewne, proszę wówczas z góry dodać do mojego UID uprawnienia które pozwolą mi przeglądać wszystkie uprawnienia na serwerze.

Moje UID: +tUFtDvpE5H6ebo5GbGcN1d7e8s=

PS. Jeśli wejdę na serwer i stwierdzę, że najzwyczajniej nie zastosowałeś się do naszych zaleceń nie oczekuj, że udzielę ci odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TermalQ

@Dave

Mam ten sam problem.

Na kanale jest 98, admin też ma wsyzstkie moce na 98

Jak zrobić aby to działało?

Edytowane przez Unbule

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dave

Jestem w stanie nie wskazującym tak więc proszę o uwzględnienie tego w swoich czynach.

Udało nam się to rozwiązać poprzez dodanie b_permission_modify_power_ignore do rangi administracyjnej

Dziwna akcja dzisiaj wyszła, ale jakoś udało nam się to odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
`Kuba
9 godzin temu, Dave napisał:

Jestem w stanie nie wskazującym tak więc proszę o uwzględnienie tego w swoich czynach.

Udało nam się to rozwiązać poprzez dodanie b_permission_modify_power_ignore do rangi administracyjnej

Dziwna akcja dzisiaj wyszła, ale jakoś udało nam się to odblokować.

Dziękujemy za pomoc.

// Do zamknięcia temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
кℓαкiєя
Rozwiązane: Problem został rozwiązany. Jeśli się z tym nie zgadzasz lub masz więcej pytań raportuj ten post. 
Wiadomość wygenerowana automatycznie!

Wszelkie pytania, pv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie