Skocz do zawartości

Hej! Zauważyliśmy, że korzystasz z "adblocka".
Chcesz pozbyć się komunikatu? Wystarczy wyłączyć wtyczkę!
Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po forum bez reklam możesz zakupić rangę "Premium".
Więcej informacji!
Poldek119

Crashuje mi serwer - co mam zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Poldek119

Witam

Ostatnio mam krsze serwera.

W logach i konsoli mam coś takiego:

CRITICAL|ParamParser   |   | Assertion "positionHint <= m_MyPiece.m_paramSize" failed at common/parameter/parameterparser.cpp:252;

Wersja jest bardzo stara ts3 Version:3.0.10.3 on Linux

Wydaje mi się że ktoś wykorzystuje jakieś dziury.

Co można zrobić ? Czy konieczny jest update ? Czy można zrobić update bez utraty wszystkiego ? Czy ktoś by mi pomógł w wykonaniu tego. nawet odpłatnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomaszek

Najlepszą opcją jest update serwera, wtedy nie powinno crashować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Everstay
6 minut temu, Poldek119 napisał:

No to żeś pomógł

Jest to krytyczny bug serwer. Dobrze pomógł, bo wiele osób skarżyło się na ową wersję oraz jej crashowanie. Najlepszym wyjściem jest aktualizacja serwera do nowszej lub najnowszej wersji.

Aby zaktualizować serwer, prostym sposobem jest backup bazy danych, którą znajdziesz w plikach serwera, nazywa się 'ts3server.sqlitedb'

Pobierz najnowszą wersję serwera ts3 oraz wypakuj ją podmieniając wszystkie pliki serwera, a potem wgraj wcześniej zapisaną bazę danych. 

Wszystko oczywiście robisz na wyłączonym serwerze.

Po wykonaniu czynności odpal serwer.

Edytowane przez Elevate

𝐼𝓃 𝒸𝒶𝓇𝓃𝒶𝑔𝑒, 𝐼 𝒷𝓁𝑜𝑜𝓂, 𝓁𝒾𝓀𝑒 𝒶 𝒻𝓁𝑜𝓌𝑒𝓇 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝒹𝒶𝓌𝓃 ~ 𝒥𝐻𝐼𝒩

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poldek119

Czyli mam ściągnąć tylko ten plik na kompa. Wgrać i napisać plii z nowego ts3 do strego. Wgrać ponownie ten plik i odpalić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Venden!
6 minut temu, Poldek119 napisał:

Czyli mam ściągnąć tylko ten plik na kompa. Wgrać i napisać plii z nowego ts3 do strego. Wgrać ponownie ten plik i odpalić ?

W praktyce tak chociaż nie raz miałem bazę danych uszkodzoną i TeamSpeak się nie włączał nawet z tą bazą danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Everstay
1 godzinę temu, Yukiszider napisał:

W praktyce tak chociaż nie raz miałem bazę danych uszkodzoną i TeamSpeak się nie włączał nawet z tą bazą danych.

Mogło to być spowodowane problemem z bazą. W tym momencie tego nie wiemy, mamy jedynie bląd krytyczny, który z własnego doświadczenia naprawiałem właśnie taką akualizacją serwera.

1 godzinę temu, Poldek119 napisał:

1. Wchodzisz na ftp/sftp tam gdzie masz serwer

2. Wchodzisz w folder gdzie masz wszystkie pliki serwera ts3

3. Przeciągasz/pobierasz na komputer plik o nazwie 'ts3server.sqlitedb'

4. Usuwasz bazę z serwera. (na ftp)

5. Pobierasz najnowszą wersję serwera ts3 z oficjalnej strony.

6. Wszystkie pobrane pliki wgrywasz na ftp i podmieniasz.

7. Wgrywasz poprzednio pobraną bazę i podmieniasz.

8. Uruchamiasz serwer

𝐼𝓃 𝒸𝒶𝓇𝓃𝒶𝑔𝑒, 𝐼 𝒷𝓁𝑜𝑜𝓂, 𝓁𝒾𝓀𝑒 𝒶 𝒻𝓁𝑜𝓌𝑒𝓇 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝒹𝒶𝓌𝓃 ~ 𝒥𝐻𝐼𝒩

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kamil2321

No dobra wiem, że szukaliście po necie ale nie było rozwiązania.. wiem też, że rozwiązania nigdy nie było i najlepiej rozwiązanie = upgrade ale nie, nie w tym wypadku. Nie musi upgrade robić i to nie bug lecz to wina każdego, kto stawia TSa. 
Przyjrzyjcie się screenom:
https://scr.hu/YjJ50a

https://scr.hu/J6K8Dv
I napiszę Wam tutaj, że to nie jest żadna reklama czy podroba! tylko daję Wam do myślenia, że bug spowodowany jest zazwyczaj przez iptables i brak odblokowanych dodatkowych portów licencji do TSa a te porty można znaleźć na innych forach rzecz jasna :D 

Obstawiam, że autor tematu posiada własne iptables :D a jeśli nie, to coś powoduje, że jest zakłócenie wysyłań parametrycznych statystyk do głównego TSa, nwm jakiś skrypt nawet wrzucony na jakimś kanale może to powodować bądź ktoś się bawi atakami malutkimi wysyłając na port licencyjny TSa i 3 inne pozostałe porty co uniemożliwia połączenie do głównego TSa.
Innego parametru o podobnym problemie nie kojarzę, choć proszę o log od momentu startowania TSa aż do tego błędu a najlepiej cały log umieścić i jak będzie np. 

|ERROR   |              |   | TS3ANetwork::Connect failed error: 110

to już będę pewny, że ktoś zakłóca jak autor nie posiada zbudowanych swoich rulek do iptables a jeśli posiada to wiem, że nie odblokował dodatkowych portów :) 

Mój rekord na TSie wygaśnie bo muszę licencję przedłużyć :D ale jak nie wierzycie, że tyle TS stoi to wejdźcie i zobaczcie bo czasami są tacy co nie wierzą, nie sprawdzą a wypowiadają się :D a tu Was nie znam więc od razu wolę napisać wprzód :D 
Zaciekawił mnie problem jaki ma autor, więc mogę pomóc przez TeamViewera :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poldek119

Przepraszam że tak późno podszedłem do tematu ale praca.

Niestety aktualizacja nie powiodła się. Stawia się nowy serwer.

Czy ktoś nie chciał by pomóc w aktualizacji ,naprawie błędu. Mogę zapłacić. Ps nie daje dostępu. Tylko ts3 i mówienie co mam robić ?

EDIT:

Okazało się że katalogi główne są różne. Podmieniłem je ręcznie. Serwer odpalił ale nie mam pewności co do pełnej aktualizacji.

np. redistributables  a redist itd.

W info jest pokazane Version:3.0.13.6 on Linux.

Dodatkowo było napisane że serwer zmienił swoja tożsamość i co tam coś tam o bezpieczeństwie.

Edytowane przez Poldek119

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Venden!
Rozwiązane: Problem został rozwiązany. Jeśli się z tym nie zgadzasz lub masz więcej pytań raportuj ten post. 
Wiadomość wygenerowana automatycznie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie