Skocz do zawartości

Hej! Zauważyliśmy, że korzystasz z "adblocka".
Chcesz pozbyć się komunikatu? Wystarczy wyłączyć wtyczkę!
Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po forum bez reklam możesz zakupić rangę "Premium".
Więcej informacji!
Dave

[Edytor] PHP

Rekomendowane odpowiedzi

Dave

Witam. Od dłuższego czasu korzystam z bardzo rozbudowanego edytora PhpStorm, który oczywiście oprócz pisania w PHP umożliwia pisanie również w innych językach web-owych

Jego intuicyjność w porównaniu do innych programów mnie wręcz powala.

Zamieszczam link do strony:

https://www.jetbrains.com/phpstorm/

Jest to komercyjny program, ale myślę, że warto zainwestować w niego :)

Jeśli ktoś zna jakieś alternatywy to zapraszam do dyskusji :) 

PS. Zapomniałem dodać iż jestem miłośnikiem linux'a, a ten program działa na wszystkich popularnych dystrybucjach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomaszek

Osobiście sam używam PhpStorma, fajny edytor wiele przydatnych funkcji. Jedynym minusem jest wedłóg mnie troszke ściągnięty design z eclipsa neon'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GryTrean

Ja lecę only sublime text 3, ale w sumie sobię zobaczę tego storma jak będę miał chwilę

NOooo i od dzisiaj do web-devu używam phpstorma XD

Bardzo przyciągnęła mnie funkcja "live-edit", o wiele wygodniej się pracuje.

Edytowane przez GryTrean

cześć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dave
7 godzin temu, Tomaszek napisał:

Osobiście sam używam PhpStorma, fajny edytor wiele przydatnych funkcji. Jedynym minusem jest według mnie troszkę ściągnięty design z eclipsa neon'a

Jak dla mnie fakt czy design jest ściągnięty, czy nie nie ma znaczenia, a nawet dla osób siedzących na eclipse to i lepiej, bo będą miały łatwiej się przyzwyczaić.

+ dla autora designu obydwóch programów :) mi się on bardzo podoba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Venden!

Aż obczaję pracuję obecnie na notepad++ ale sprawdzę ten.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
кℓαкiєя

Szkoda, że płatny bo chętnie bym używał :D

Wszelkie pytania, pv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Matex

Ja polecam Sublime 3. Daje nieograniczone możliwości :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
.mrx

Chyba raczej wole zostać przy Sublime Text 3, jest prosty oraz szybki w obsłudze :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NEXTW8

Wolę notepad ++ . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Meehoweq

To może trochę dodam od siebie, bo zauważyłem dużo nieścisłości w tym temacie.

Po pierwsze, PHPStorm nie jest edytorem, tylko IDE - zintegrowanym środowiskiem programistycznym.

Po drugie, nikt od nikogo nie ściągał designu. Jeśli już chcecie iść tym tokiem rozumowania, to pragnę zaznaczyć, że IntelliJ IDEA powstało w 2001, a pierwsze wydanie Eclipse'a wyszło w 2004.

I po trzecie, jeśli się uczycie (w co nie wątpię), jest dostępna licencja edukacyjna :relieved: Wystarczy mieć konto mailowe na domenie waszej uczelni/szkoły/whatever i dostajecie roczną licencję na wszystkie produkty JetBrains.

image.png.c6b2ce5f4e7a7390168c259c26b2692f.png

Polecam wypróbować.

Freelancer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pantoflarz

Nie rozumiem ludzi którzy potrzebują nie wiadomo jakiego IDE a nie umieją programować. Uczyłem sie na Notepad++ i przy nim zostanę, jeśli chodzi o php przynajmniej ;v

PHP to nie jakiś wielki język który potrzebuje cudów - nawet notatnik wystarczy.

Pozdrawiam

Rp0vZ8K.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dave

@Pantoflarz a co zrobisz z notepadem++ jak zaczniesz pracować nad projektami posiadającymi kilkaset plików, złożonych klas oraz "namespace'-ów (nie znam polskiego tłumaczenia tego określenia XD )? Notepad++ jest bardzo fajny pod małe projekty, ale jak ktoś zacznie pracować nad naprawdę dużym projektem, albo potrzebuje w bardzo szybkim tępie napisać jakiś nie duży projekt, to warto skorzystać z pół automatycznych edytorów takich jak phpstorm bądź mu pokrewne 

@Meehoweq Nie testowałem ale warto nawet spróbować aktywować takie konto na własnej domenie. Wydaje mi się, że nie są po prostu uwzględniane konta pozakładane na publicznych serwerach poczty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pantoflarz
2 minuty temu, Dave napisał:

@Pantoflarz a co zrobisz z notepadem++ jak zaczniesz pracować nad projektami posiadającymi kilkaset plików, złożonych klas oraz "namespace'-ów (nie znam polskiego tłumaczenia tego określenia XD )? Notepad++ jest bardzo fajny pod małe projekty, ale jak ktoś zacznie pracować nad naprawdę dużym projektem, albo potrzebuje w bardzo szybkim tępie napisać jakiś nie duży projekt, to warto skorzystać z pół automatycznych edytorów takich jak phpstorm bądź mu pokrewne 

większość ludzi na tym forum dojdzie do tego za parę miesięcy/lat - a po co sobie komplikować życie? Owszem, wiem jak to wygląda, bo pod Jave używam netbeans, a pod c visual studio, co nie zmienia faktu że akurat w phpie to rzadko się zdarza aż tyle plików do majsterkowania na raz :P

Rp0vZ8K.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dave

mimo wszystko polecam używać takich programów nawet przy małych projektach gdyż np. nie problem zapomnieć jakie parametry przyjmuje jakąś funkcja, a każdorazowe szukanie tej funkcji w (dla przykładu) ts3admin.class.php jest tylko utrudnieniem.
edytory typu phpstorm z automatycznym interpreterem i sprawdzaniem składni z pewnością ułatwią naukę nawet dla tych poczatkujacych

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Goldzik

Trochę czasu mi to zajęło (z przerwami) ale zapoznałem się z tym edytorem, pierwsze wrażenia wizualne na plus ale mi osobiście dziwnie się z niego korzystało, może dlatego że jestem przyzwyczajony do Notepad++ i Brackets (ten szczególnie polecam korzystam z niego i chyba tak zostanie do końca).

Symbol umieszczony na potrzeby konkursu "Halloween 2018 r."

vampire.png.af9a2f8c56edb010a56f1d2b4bd2ef4a.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dafqq

Dzięki, właśnie tego szukałem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi