Skocz do zawartości

Hej! Zauważyliśmy, że korzystasz z "adblocka".
Chcesz pozbyć się komunikatu? Wystarczy wyłączyć wtyczkę!
Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po forum bez reklam możesz zakupić rangę "Premium".
Więcej informacji!
Dave

[Darmowe] Współpraca nad botem

Rekomendowane odpowiedzi

Dave

Witam. Poszukuje osoby która była by chętna do współpracy nad projektem, który ma na celu:

1. Stworzenie otwarto źródłowego bota
  2. Stworzenie panelu do zarządzania botem
  3. Interfejs do tworzenia nowych funkcji poprzez przeglądarkę
  4. Inteligentny panel do zarządzania ustawieniami funkcji

Bot w 99% jest napisany aktualnie w PHP. Podstawowa aplikacja jest praktycznie gotowa oraz tworzenie funkcji odbywa się przez przeglądarkę, ale brakuje nadal panelu który by to wszystko połączył w całość.

Projekt będzie udostępniony na licencji GPL, tak więc nie są przewidziane zarobki z funkcjonowania danego bota. Jeśli jest ktoś chętny dołączyć do projektu proszę pisać w komentarzach, bądź na PW.

Jest jeszcze w późniejszym czasie planowane rozbudowanie całego panelu o opcję która sprawi iż będzie można wykupić sobie funkcje specjalne, a dochód z tych funkcji będzie w 90% przeznaczony dla twórców tych funkcji (10% pójdzie wówczas na utrzymanie całego bota), ale to już temat na dłuższą metę - ale jak najbardziej osiągalny.

Aktualnie silnik bota posiada ponad 2 tyś lini kodu, a nie zawiera w sobie żadnych funkcji.

Funkcje są zapisywane oraz pobierane bezpośrednio z bazy danych, podobnie jak konfiguracja instancji oraz konfiguracja funkcji.

Bot jest również przygotowany pod stworzenie funkcji uprawnień, dzięki czemu będzie można zdefiniować jaka funkcja może korzystać z danych operacji (np. clientList) - brakuje panelu

każda osoba logująca się na panel będzie mogła zdefiniować własne funkcje w specjalnie przygotowanym przeglądarkowym edytorze PHP

Edytowane przez Dave

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dave

Aktualnie posiadamy 4 serwery dedykowane o łącznej mocy 64 wątki i 128 GB Ramu (planuje rozbudowę pamięci do 1TB) + serwery dedykowane na zewnętrznych hostach, tak więc sponsor będzie tu zbędny, a jeśli zajdzie naprawdę potrzeba za sponsorowania projektu, to sam to zrobię.

Dzięki za propozycję :)

PS. Dyski o łącznej pojemności 10TB działające w RAID 5, co daje dużo lepsze osiągi jeśli chodzi o czas dostępu do danych, a dodatkowo dyski NVME działające jako cache :)

Ja się nie bawię w szukanie sponsorów :)

Edytowane przez Dave

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomaszek

W jakich językach planujesz pisać bota?  Czy w gre wchodzi Java? Jeżeli chodzi o strone to moge z chęcią wspomóc jakims Javascriptem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GryTrean
5 godzin temu, Tomaszek napisał:

W jakich językach planujesz pisać bota?  Czy w gre wchodzi Java? Jeżeli chodzi o strone to moge z chęcią wspomóc jakims Javascriptem :)

"Bot w 99% jest napisany aktualnie w PHP"

cześć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomaszek

Php nie jest aktualnie najlepszym rozwiązaniem... Ale jeżeli już zaczeliście nie ma sensu przestawiać się na inny język.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dave

Wybrałem PHP, z racji tego, iż większość osób piszących boty w tym pisze, a opcja pisania własnych funkcji poprzez przeglądarkę będzie jak najbardziej dostępna dla wszystkich developerów, którzy będą chcieli rozwijać oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość K-Scripts

Możesz zaprezentować więcej nawet na prywatnej wiadomości lub fb/tel/gg?

Chciałbym się w to zagłębić i myślę, że podjąć taką współpracę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dave

Prosiłeś o podanie szczegółów tak więc sprawa wygląda następująco. Napisałem swojego czasu dla siebie bota, który wszelkie funkcje oraz konfiguracje pobiera z bazy danych. Nie posiada żadnego ograniczenia co do ilości instancji, a uruchamiane są i zamykane na żądanie i pojedynczo - nie wszystkie na raz. Aktualnie dwóch chłopaków pracuje nad panelem do zarządzania tym (system logowania, profil, panel administratora - do zarządzania serwerem ts3, panel do zarządzania botami, panel developerski). Można powiedzieć, że dużo funkcji będzie że tak powiem ściągniętych z takich paneli jak psychokiller ale nasz panel będzie głównie cechować jedna bardzo ważna własność czyli możliwość tworzenia własnych botów bezpośrednio w panelu (wbudowany edytor PHP z podstawowym sprawdzaniem błędów składniowych), a to wszystko na autorskiej klasie z systemem uprawnień.

Może tak w kilku pkt rozpiszę ci o co chodzi z tymi funkcjami:

• System będzie zaopatrzony w bardzo zróżnicowane płatności
  • bota można hostować za równo u siebie (twój serwer - nic nie płacisz), na naszych serwerach (mała opłata) bądź na serwerach innych użytkowników (również mała opłata dla właścicieli tych serwerów, ale % leci do nas)
  • oczywiście do w.w. opłat się dolicza opłaty za płatne funkcje
  • sama aplikacja jest tak skonstruowana, że wystarczy ściągnąć i odpalić tylko jeden plik sh, a bot sam zadba o aktualizacje oraz będzie sprawdzał czy wszystko funkcjonuje prawidłowo
  • system konfiguracji botów będzie pokazywał jakie obciążenia powodują poszczególne funkcje według różnych wykresów (bot ma zaimplementowaną specjalną funkcjonalność, która analizuje działania funkcji i co jakiś czas wysyła pojedynczy zapis do bazy danych

Ze względu mojego braku zaufania do osób trzecich nie zdradzę wszystkich planów, ale mogę wspomnieć iż posiadamy specjalnie przystosowane cztery dwuprocesorowe serwery z dyskami NVME właśnie pod ten projekt

Wielu z was powie zapewne, że to jest nie wykonalne wszystko. Pracowałem dla jednego z największych portali społecznościowych w polsce tak więc dla mnie nie ma rzeczy nie możliwych. To nie jest wszystko co chciałem rozpisać, ale aktualnie mam kilka osób do współpracy nad tym wszystkim i nie ma sensu więcej zdradzać. Miejmy nadzieję że wszystko wypali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie